HR Challenge 2024

optimize costs | manage competences |
ensure psychological safety

5-6 marca 2024 r.

Hotel Courtyard by Marriott,
ul. Żwirki i Wigury 1, Warszawa

Brak Miejsc!

RELACJA 2024

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbyła się kolejna, V edycja Forum HR CHALLENGE,  podczas której mieliśmy przyjemność gościć dyrektorów działów personalnych z największych firm polskiego rynku. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 osób, które wymieniły się doświadczeniami na temat aktualnych, wspólnych wyzwań działów HR.

Jako Goście Specjalni i Inspiratorzy forum wystąpili prezesi firm VOX CAPITAL GROUP, LOTTE WEDEL, ZF POLPHARMA, EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY, manager i psycholog Sebastian Kotów, wykładowca AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO i dyrektor finansowy Sebastian Gonet, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, DR. MAX, którzy podzielili się z nami swoimi opiniami na tematy związane z zarządzaniem pracownikami, wynagrodzeniami oraz kulturą organizacyjną.

Podczas pierwszej sesji plenarnej moderowanej przez ekspertów: Prof. Paweł Korzyński i dr Monika Sońta, Adiunktka, AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO poruszaliśmy zagadnienia związane z aktualną sytuacją na rynku pracy i małą dostępnością kandydatów. Druga sesja plenarna prowadzona była przez eksperta: Marek Skała, Właściciel, INSTYTUT SZKOLEŃ MEGALIT i dotyczyła sposobów budowania nowoczesnej organizacji, korzystania z danych oraz zdalnych modeli pracy. Porozmawialiśmy również o współpracy dyrektora HR z CEO i o tym jak wspólnie wdrażać strategię organizacji.

Pierwszego dnia po lunchu odbyły się 4 warsztaty: Problem Solving Zone, największym zainteresowaniem cieszył się warsztat prowadzony przez Michała Grzybowskiego, Partner, Lider Zespołu People & Organization, Małgorzatę Fiedorczuk, Dyrektorka, Ilonę Węgłowską-Hajnus, Starsza Menedżerka, PWC POLSKA zatytułowany: Workforce transformation: od strategicznego HR do zarządzania operacjami.

Po lunchu każdego dnia odbywały się po 3 sesje równoległe:

WYZWANIE #1: Jak docierać do kandydatów i tworzyć atrakcyjną ofertę pracy

WYZWANIE #2: Jak budować motywację i zaangażowanie pracownika

WYZWANIE #3: Jak rozmawiać o wynagrodzeniach i nimi zarządzać

WYZWANIE #4: Jak zadbać o pracownika i zatrzymać go w organizacji

WYZWANIE #5: Jak zapewnić organizacji potrzebne kompetencje

WYZWANIE #6: Jak korzystać z Danych HR, AI i Nowoczesnych Technologii

Pierwszy dzień forum zakończyliśmy koktajlem – była to świetna okazja do networkingu i pogłębienia relacji.  Wspólna zabawa i integracja odbywały się także przy mini kasynie.

Tak jak rok temu podczas całego wydarzenia nasi Goście mogli korzystać z mobilnej aplikacji. Dzięki niej każdy miał szansę zdobycia nagrody biorąc udział w grywalizacji,  aplikacja wspierała networking – chętni mieli możliwość umówienia się na spotkanie z innym uczestnikiem forum. Ułatwiła także korzystanie z programu forum i ocenianie poszczególnych jego elementów.

Nasi uczestnicy dzięki swoim ocenom wyłonili najlepsze:

-wystąpienie:

Jak przekonać pokolenie młodych pracowników do awansu na stanowisko kierownicze, Joanna Brejta-Maciocha, Dyrektorka HR, DECATHLON

-dyskusję:

Kompetencje miękkie, techniczne czy odporność psychiczna – na co teraz stawia HR podczas rekrutacji – dyskusja panelowa,

Moderator: Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny

Paneliści:
Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu, Obszar Strategii Personalnej, ŻABKA GROUP
Zuzanna Piasecka, Managing Director – HR & Communication Area, BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
Marta Jabłonowska, Dyrektor HR, JYSK
Bogumiła Kaja, Dyrektor Departamentu Personalnego, FABRYKI MEBLI „FORTE”

-warsztaty:

Process Communication Model – poznaj unikatowy model komunikacji, który uratował misje NASA, Joanna Delbar, Właściciel, INSTYTUT JOANNY DELBAR

Gratulujemy!

O najwyższą jakość przebiegu wydarzenia dbało znakomite grono moderatorów sesji i dyskusji:

Prof. Paweł Korzyński, AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO
dr Monika Sońta, Adiunktka, AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO
Marek Skała, Właściciel, INSTYTUT SZKOLEŃ MEGALIT
Maryla Noste-Jeglińska, HR Interim Manager, Trener, Mentor, Coach, MONOGO
Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny
Joanna Golenia, Dyrektor Działu Budowania Doświadczenia Pracowników, LEROY MERLIN
Katarzyna Mikusek, Head of HR Business Partners, EMPIK

Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i współtworzenie forum!

IV edycja Forum HR CHALLENGE w liczbowym skrócie:

2

DNI

2

SESJE PLENARNE

4

WARSZTATY

6

SESJI TEMATYCZNYCH

10

PANELI DYSKUSYJNYCH

250+

UCZESTNIKÓW

90+

PRELEGENTÓW

Jeszcze raz dziękujemy naszym Uczestnikom i Prelegentom, Partnerom i Dostawcom
za zaufanie i to, że byli Państwo razem z nami.

Zapraszamy na foto- i video relację!

Spotkanie rekomendują:

V Forum HR CHALLENGE POLAND 2024 niezwykle mnie zachwyciło, to nie tylko forum wymiany doświadczeń, praktyk oraz kontaktów między największymi firmami w branży. To miejsce gdzie stworzono wspaniałą atmosferę do odbijania myśli. Tu niezależnie od roli jakie pełnimy w organizacjach, spotkał się człowiek z człowiekiem. Ta konferencja na długo zapadnie mi w pamięć, ponieważ profesjonalizm organizatorów było można poznać na każdym etapie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i wysoko zaopiekowane pod względem komunikacji, a jak wiemy ta często szwankuje w tego typu projektach.

Magdalena Król
People & Culture Manager
4KRAFT

Po raz pierwszy miałem przyjemność uczestniczyć w konferencji HR Challenge i to od razu w podwójnej roli – jako uczestnik oraz prelegent.
Na pewno czas spędzony podczas tych dwóch dni można świetnie wykorzystać, ponieważ ilość bloków tematycznych czy wystąpień ekspertów daje szerokie możliwości wyboru tematów. To, co mi się podobało, to duża ilość merytorycznych dyskusji i praktycznych przykładów z życia doświadczonych menadżerów, poparte ciekawymi panelami dyskusyjnymi i case study. Ale przede wszystkim otwarci i inspirujący ludzie, którzy chętnie dzielą się wiedzą i spostrzeżeniami. Jeśli ktoś szuka inspiracji, to warto rozważyć.

Marek Wachnik
Kierownik Wydziału Rekrutacji i Budowania Wizerunku Pracodawcy
KGHM POLSKA MIEDŹ

Forum było okazją do odnowienia kilku kontaktów, nawiązania nowych a także w wielu obszarach, a raczej tematach, inspiracją dla mnie i moich koleżanek z firmy.

Inez Kulpińska
Dyrektor HR
GRUPA TOPEX

Serdeczne podziękowania za możliwość uczestnictwa w V Forum HR CHALLENGE, 5-6 marca 2024. To był wzbogacający czas pełen ekspertyzy. Jestem wdzięczny za możliwość udziału w tym wydarzeniu, a tym samym szansę nawiązania kontaktu i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami.
To wyjątkowa możliwość na przyjrzenie się „Światu HR” z różnych perspektyw. Wiedza dzielona przez prelegentów i interakcje z innymi uczestnikami są w tej formule niezwykle wartościowe. HR CHALLENGE zdecydowanie angażuje i jednocześnie inspiruje wszystkich uczestników.
Jeszcze raz dziękuję za zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia. Nie mogę się doczekać kolejnych edycji.

Marcel Kędzierski
Head of People and Organization Development
CCC.EU

PARTNERZY EDYCJI 2024:

Główny Partner

Iron Mountain
Leasing Team Group

Złoty Partner

sd works
eq system
GRUPA ODITK

Srebrny Partner

productive24
Deloitte
webcon
pwc
gowork

Brązowy Partner

nivalit
mental path
GAMFI
flexee

Partner

LUNCHING
Berlitz
baseon
Chocolissimo
UP Waeszawa
ideo
Fundacja Rakiety

Patronat medialny

softgarden
softgarden
softgarden
friendly workspace
softgarden
Poradnik Przedsiębiorcy
softgarden
friendly workspace
Poradnik Pracownika

Patronat honorowy

Fundacja Zamek Szymbark